Квітень 30

Урок розвитку комунікативних умінь № 20. Відповідь на уроках української мови в науковому стилі (5 клас. Українська мова)

Тема.         Урок розвитку комунікативних умінь № 20. Відповідь на уроках української мови в науковому стилі. Мета: □     навчальна: навчити учнів послідовно і планомірно викладати зміст засвоєного лінгвістичного матеріалу; □     розвивальна: розвивати логічне мислення, уміння систематизувати засвоєні відомості; аналітичні вміння, пам’ять; □     виховна: виховання культури праці. Внутрішньопредметні зв’язки: лексикологія, морфологія, синтаксис, пунк­туація. Міжпредметні зв’язки: література. Тип …
Source: Усі уроки української мови та літератури

Квітень 30

Тренувальні вправи з теми «групи слів за значенням» (5 клас. Українська мова)

Тема.            Тренувальні вправи з теми «групи слів за значенням». Мета: □       навчальна: повторити вивчені групи слів, навчити застосовувати на­буті знання на практиці; формувати життєву компетентність; □       розвивальна: розвивати мовне чуття, абстрактне мислення, мовлен­нєві вміння, навички зіставлення, порівняння; □       виховна: виховувати ставлення до справи, якою займаєшся; до колек­тиву, у якому знаходишся. Внутрішньопредметні зв’язки: лексикологія, морфологія, синтаксис, …
Source: Усі уроки української мови та літератури

Квітень 30

Урок розвитку комунікативних умінь №18-19. Контрольний переказ художнього тексту розповідного характеру з елементами опису тварин (5 клас. Українська мова)

Тема.      Урок розвитку комунікативних умінь №18-19. Контрольний переказ художнього тексту розповідного характеру з елементами опису тварин. Мета: □       навчальна: виявити та оцінити рівень сформован ості в учнів умінь і навичок письмово докладно відтворювати зміст прослуханого тексту художнього стилю з елементами опису тварин; □       розвивальна: розвивати зв’язне мовлення, аналітико-синтетичні мисленнєві навички, збагачувати словниковий запас; □       виховна: …
Source: Усі уроки української мови та літератури

Квітень 30

Групи слів за значенням: синоніми, антоніми, омоніми. Ознайомлення зі словниками антонімів, синонімів. Словникові статті в словниках різних типів (5 клас. Українська мова)

Тема.             Групи слів за значенням: синоніми, антоніми, омоніми. Ознайомлення зі словниками антонімів, синонімів. Словникові статті в словниках різних типів. Мета: □         навчальна: поглибити знання про групи слів за значенням: синоніми, антоніми, омоніми; навчити знаходити в мовленні ці мовні одиниці; □         розвивальна: розвивати навички колективної та самостійної роботи; здатність до логічного мислення, творчу уяву; мовленнєві навички; …
Source: Усі уроки української мови та літератури

Квітень 30

Загальновживані (нейтральні) і стилістично забарвлені слова (5 клас. Українська мова)

Тема.           Загальновживані (нейтральні) і стилістично забарвлені слова. Мета: □       навчальна: пояснити особливості слова зі стилістичного погляду; на­вчити знаходити в мовленні стилістично забарвлені слова; □       розвивальна: розвивати навички колективної та самостійної роботи; здатність до логічного мислення, творчу уяву; мовленнєві навички; □       виховна: виховувати шанобливе ставлення до своїх батьків, рідної мови, природи. Внутрішньопредметні зв’язки: орфоепія, орфографія, пунктуація, …
Source: Усі уроки української мови та літератури

Квітень 23

Гумор і сатира, жанрова різноманітність гумористичних творів. Леонід Глібов – визначний український байкар. Байка «Муха і Бджола» (6 клас. Українська література) + Презентація

Автор: Дележа Альбіна Ярославівна Навчальний заклад: гімназія № 290 м.Києва Тема: Гумор і сатира, жанрова різноманітність гумористичних творів. Леонід Глібов – визначний український байкар. Байка «Муха і Бджола». Викривальна і повчальна спрямованість. Мета: дати поняття про гумор та сатиру ; розкрити  їхню роль в нашому житті; дати поняття байки, ознайомити з історією її виникнення, особливостями побудови та …
Source: Усі уроки української мови та літератури

Квітень 23

Романтика почуттів першого кохання, тонке зображення душевного хвилювання підлітків у трилогії Степана Процюка «Марійка та Костик», «Залюблені в сонце», «Аргонавти» (9 клас. Українська література)

Автор: Тимошицька Алла Миколаївна Навчальний заклад: Сарненська ЗОШ І – ІІІ ступенів № 2 Тема. Позакласне читання.  Романтика почуттів першого кохання, тонке зображення душевного хвилювання підлітків  у трилогії Степана Процюка «Марійка та Костик», «Залюблені в сонце», «Аргонавти». Мета. Ознайомити учнів із життям та творчістю сучасного українського письменника Степана Процюка та змістом його трилогії про кохання; розкрити майстерність …
Source: Усі уроки української мови та літератури

Квітень 19

Збірник літературних диктантів з української літератури для 5-7 класів

Автор: Туліветрова Наталія Миколаївна Навчальний заклад: Білоцерківський колегіум Збірник літературних диктантів з української літератури для 5-7 класів ПЕРЕДМОВА 5 клас  РОЗДІЛ 1. СВІТ ФАНТАЗІЇ, МУДРОСТІ 1.1. «Берегиня», «Неопалима купина», «Як виникли Карпати», «Чому в морі є перли і мушлі» 1.2. «Про правду і кривду», «Мудра дівчина» 1.3. «Ох» 1.4. «Летючий корабель» РОЗДІЛ 2. ЛІТЕРАТУРНІ КАЗКИ 2.1. Іван …
Source: Усі уроки української мови та літератури

Квітень 18

Розвиток зв’язного мовлення. Усний та письмовий твір-опис приміщення в художньому стилі (6 клас. Українська мова)

Розвиток зв’язного мовлення. Усний та письмовий твір-опис приміщення в художньому стилі Мета: удосконалювати мовленнєво-мисленнєві вміння усвідомлювати тему й основну думку; ознайомити учнів із прийомами добору матеріалу до твору, учити описувати приміщення на основі власних спостережень, складати план майбутнього висловлювання; розвивати культуру усного й писемного мовлення школярів Очікувані результати: учні добирають і систематизують матеріал для самостійних висловлювань на …
Source: Усі уроки української мови та літератури

Квітень 18

Написання “нн” і “н” у прикметниках (6 клас. Українська мова)

Написання нн і н у прикметниках Мета: дати учням основні відомості про написання н та нн у прикметниках, формувати вміння знаходити прикметники в реченнях; уміти виділяти орфограму та обґрунтовувати вибір написання Очікувані результати: учні знаходять і виправляють помилки в правописі прикметників; правильно пишуть прикметники з вивченими орфограмами; пояснюють їх, користуючись правилом. Обладнання: підручник, дидактичний матеріал Тип уроку: вивчення нового …
Source: Усі уроки української мови та літератури