Травень 30

МОН надало роз’яснення щодо використання нової редакції «Українського правопису»

22 травня 2019 року Кабінет Міністрів України прийняв постанову № 437 «Питання українського правопису», якою схвалено нову редакцію «Українського правопису». Документ підготувала спеціально створена Українська національна комісія з питань правопису, до якої увійшли вчені-мовознавці Національної академії наук та національних університетів з різних регіонів України. Склад комісії затверджений розпорядженням КМУ від 17 червня 2015 р. № …
Source: Усі уроки української мови та літератури

Травень 27

Нова редакція «Українського правопису». Основні зміни

Інститут мовознавства ім. О.О. Потебні Національної академії наук України опублікував основні зміни в новій редакції «Українського правопису». Зміни у правописі можна поділити на дві великі групи: власне зміни у написанні слів і варіантні доповнення до чинної норми. Без варіантів тепер вживаються слова: проєкт, проєкція (так само як ін’єкція, траєкторія, об’єкт та інші слова з латинським коренем -ject-) плеєр …
Source: Усі уроки української мови та літератури

Травень 27

Психологічно переконливе розкриття внутрішнього стану людини в новелі Михайла Коцюбинського «Intermezzo». Поетика імпресіонізму (10 клас. Українська література)

Тема уроку.          Психологічно переконливе розкриття внутрішнього стану людини в новелі Михайла Коцюбинського «Intermezzo». Поетика імпресіонізму. Мета уроку.          Навчальна – розкрити  особливості   імпресіоністичного стилю М. Коцюбинського, допомогти розібратися у своєрідній образній системі; з’ясувати причини настрою ліричного героя, його подібність з автором. Розвивальна – удосконалити вміння учнів логічно висловлювати свої думки, через виразне читання донести до них …
Source: Усі уроки української мови та літератури

Травень 27

Загадка дійових осіб у новелі М.Коцюбинського “Intermezzo” (10 клас. Українська література)

Тема. Загадка дійових осіб у новелі М.Коцюбинського “Intermezzo” Мета: розкрити особливості імпресіоністичного стилю М.Коцюбинського; досягти усвідомлення учнями своєрідної образної системи твору; з’ясувати причини настрою ліричного героя, довести його подібність з автором; на прикладі новели розкрити один із способів психофізичної розрядки – спілкування з природою наодинці; удосконалювати вміння аналізу твору, спостережливість, асоціативне, образне і логічне мислення; …
Source: Усі уроки української мови та літератури

Травень 23

Підсумковий урок за рік (6 клас. Українська мова)

Автор: Рибак Тетяна Миколаївна Навчальний заклад: Вараська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів Вараської міської ради Рівненської області Тема. Підсумковий урок за рік. Мета: повторити, закріпити, узагальнити знання учнів з лекси­кології, словотвору, морфології й орфографії; розвивати пізнавальний інтерес, логічне мислення, пам’ять, увагу; за допомогою мовленнєво-комунікативного дидактично­го матеріалу виховувати почуття любові та поваги до рідної мови, а також …
Source: Усі уроки української мови та літератури

Травень 23

Просте неускладнене речення (9 клас. Українська мова)

Тема. Просте неускладнене речення Мета: формувати ключові та предметні компетентності і компетенції шляхом виконання навчально-пізнавальних і практично зорієнтованих завдань відповідно до змістових ліній: повторити теоретичні відомості про просте неускладнене речення, уміти розрізняти його види та визначати ознаки; удосконалювати вміння ставити розділові знаки й обґрунтовувати їх; розвивати творчі здібності; удосконалювати культуру усного й писемного мовлення; розвивати …
Source: Усі уроки української мови та літератури

Травень 22

Уряд схвалив український правопис у новій редакції

Кабінет міністрів на своєму засіданні 22 травня схвалив український правопис у новій редакції, розробленій Українською національною комісією з питань правопису На засіданні були ухвалені без обговорення декілька проектів постанов Кабміну, які списком зачитав прем’єр-міністр України Володимир Гройсман. “Рішення ухвалені”, – сказав він. У постанові зазначається, що рішення ухвалено з метою забезпечення конституційних положень про державний …
Source: Усі уроки української мови та літератури

Травень 20

Соціально-психологічна драма І.Я.Франка «Украдене щастя» (10 клас. Українська література)

Тема. Соціально-психологічна драма І.Я.Франка «Украдене щастя»: проблематика твору (проблема морального вибору, щастя і кохання, вірності і зради, гріха і честі, місця та ролі жінки в суспільстві, соціальної нерівності), характеристика персонажів. Мета: на основі ідейно-психологічного аналізу твору підвести учнів до розуміння авторської думки про моральну відповідальність людини за право на щастя; проаналізувати слова і вчинки головних …
Source: Усі уроки української мови та літератури

Травень 20

Українська мова серед інших мов. Розвиток української мови (9 клас. Українська мова)

Тема. Українська мова серед інших мов. Розвиток української мови Мета: формувати систему предметних компетентностей і компетенцій шляхом виконання навчально-пізнавальних і практично зорієнтованих завдань: поглибити знання учнів про місце української мови серед інших мов, допомогти усвідомити здійснення процесу й результати розвитку української мови в ході історичного становлення українського суспільства та його культури; розвивати логічне мислення, пам’ять …
Source: Усі уроки української мови та літератури

Травень 20

Узагальнення й систематизація вивченого в 5-9 класах (9 клас. Українська мова)

Тематичне тестування (тема: Узагальнення й систематизація  вивченого в 5-9 класах). Аналіз контрольного диктанту Мета: з’ясувати рівень засвоєння мовних знань та сформованості мовних умінь; проаналізувати допущені учнями в диктанті типові помилки; удосконалювати їхні вміння застосовувати теоретичні знання на практиці, вміння та навички самостійно мислити; удосконалювати вміння й навички колективної та самостійної роботи. Тип уроку: комбінований урок …
Source: Усі уроки української мови та літератури