Червень 13

Основні мотиви лірики творчості Лесі Українки 90-х років ХІХ – початку ХХ століття (10 клас. Українська література)

Тема. Основні мотиви лірики творчості Лесі Українки 90-х років ХІХ – початку ХХ століття («Стояла я і слухала весну», «Як я люблю оці години праці», «І все-таки до тебе думка лине», «Contra spem spero!»).  Мета: познайомити старшокласників з поетичним доробком Лесі Українки 90-х років ХІХ – початку ХХ століття; удосконалювати вміння здійснювати аналіз поетичних творів; …
Source: Усі уроки української мови та літератури

Червень 13

Знайомство із театром корифеїв (10 клас. Українська література)

Тема. Знайомство із театром корифеїв Мета:      познайомити учнів зі славним українським театром корифеїв, означивши імена його найяскравіших представників охарактеризувати умови розвитку драматургії і театру в Україні другої половини ХІХ століття наголосити на важливій ролі українського акторського аматорського руху для розвитку народного реалістичного театру розвивати творчі здібності учнів, інтерес до театрального мистецтва виховувати в учнів естетичний …
Source: Усі уроки української мови та літератури

Червень 7

Прислів’я та приказки. Народне уявлення про довкілля (5 клас. Українська література)

Прислів’я та приказки. Народне уявлення про довкілля Мета: ознайомити учнів з одним із жанрів усної народної творчості — прислів’ями і приказками; осмисливши літературознавчий матеріал, учні повинні зрозуміти суть понять «приказка», «прислів’я»; виховувати інтерес в учнів до народної творчості, виховувати почуття гордості за свою Вітчизну, її культурну спадщину. Тип уроків: уроки вивчення нового матеріалу. Обладнання: хліб-сіль, калина, вишиті рушники, …
Source: Усі уроки української мови та літератури

Червень 7

Загадки як вид усної народної творчості (5 клас. Українська література)

Загадки як вид усної народної творчості Мета: поглибити і систематизувати знання учнів про загадки; розвивати творчі здібності учнів, допитливість, уважність, кмітливість, логічне мислення; виховувати інтерес до загадок. Обладнання:  ілюстрації до загадок, картки. Тип уроку: урок-КВК
Source: Усі уроки української мови та літератури

Червень 7

Загадка як вид усної народної творчості. Зміст і форма загадок (5 клас. Українська література)

Загадка як вид усної народної творчості. Зміст і форма загадок Мета: розкрити барвистий світ народних загадок, особливості цього оригінального виду фольклору; дати поняття про народну загадку, роль метафори в ній, про класифікацію загадок за змістом; розвивати логічне мислення, пам’ять, уяву школярів; виховувати допитливість, інтерес до фольклору, зокрема до народних загадок. Обладнання: видання українських народних загадок, комплект «Слово …
Source: Усі уроки української мови та літератури

Червень 7

Тематичне оцінювання за розділом «Літературні казки» (5 клас. Українська література)

Тематичне оцінювання за розділом «Літературні казки» Мета: перевірити знання учнів з розділу «Літературні казки»; розвивати пам’ять, мислення, зв’язне мовлення, навички читання; виховувати любов до художнього слова. Обладнання: номерки, кросворди, хрестоматії. Методи і прийоми: бесіда, читання, тестування, конструювання. Тип уроку: урок контролю та корекції знань, умінь і навичок. Форма проведення: урок-гра «КВК».
Source: Усі уроки української мови та літератури

Червень 6

Позакласне читання. В. Симоненко «Подорож у країну Навпаки» (5 клас. Українська література)

Позакласне читання. В. Симоненко «Подорож у країну Навпаки» Мета: продовжити знайомити учнів із творчістю В. Симоненка, пов’язуючи з його життям; проаналізувати казку «Подорож у країну Навпаки», виявити її цілеспрямованість, значення у формуванні позитивних рис характеру школярів; розвивати культуру зв’язного мовлення, увагу, вміння самостійно характеризувати героїв твору, давати оцінку їхній поведінці та вчинкам; формувати естетичні смаки п’ятикласників; …
Source: Усі уроки української мови та літератури

Червень 6

В. Симоненко «Цар Плаксій і Лоскотон». Характеристика дійових осіб твору (5 клас. Українська література)

В. Симоненко «Цар Плаксій і Лоскотон». Характеристика дійових осіб твору Мета: охарактеризувати дійових осіб казки, їх спосіб життя і поведінку; з’ясувати літературознавчі терміни «віршована мова», «рима», «строфа», виховувати гуманіста, патріота; розвивати естетичні смаки п’ятикласників. ХІД УРОКУ І. Оголошення теми і мети уроку, мотивація навчання Учитель. Між фольклорною і літературною казкою, як відомо, існує велика відмінність. Фольклорна казка, …
Source: Усі уроки української мови та літератури

Червень 6

Василь Симоненко «Цар Плаксій і Лоскотон» (5 клас. Українська література)

Василь Симоненко «Цар Плаксій і Лоскотон» Мета: ознайомити п’ятикласників з цікавими сторінками життя митця, його твором «Цар Плаксій і Лоскотон»; розвивати вміння виразно читати казку; виховувати почуття доброти, гуманізму, милосердя, взаємоповаги. ХІД УРОКУ І. Оголошення теми і мети уроку Мотивація навчальної діяльності.Вступне слово вчителя. Сьогодні ми знову поринемо у світ казкових подій, який вирує, мов нестримні …
Source: Усі уроки української мови та літератури

Червень 6

Іван Липа «Близнята». Поведінка братів-близнюків (5 клас. Українська література)

Іван Липа «Близнята». Поведінка братів-близнюків Мета: навчити учнів коментувати особливості вдачі братів; розвивати уміння аналізувати описувані автором ситуації; формувати в учнів активну життєву позицію; розвивати вміння висловлювати власну думку та обстоювати її. Обладнання: книга Лариси Андрієвської «Казки старого лева», текст казки І. Липи «Близнята», казка Дж. К. Роулінг «Гаррі Поттер і філософський камінь», малюнки дітей, аудіозапис будь-якої …
Source: Усі уроки української мови та літератури