Серпень 29

Щодо впровадження норм нової редакції Українського правопису в освітньому процесі

Лист МОН України №1/9 -530 від 23.08.2019 Департаменти (управління) освіти і науки обласних, Київської міської державних адміністрацій Інститути післядипломної педагогічної освіти Щодо впровадження норм нової редакції Українського правопису в освітньому процесі Шановні колеги! Повідомляємо, що відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 22 травня 2019 року № 4373 в діловодстві, освітній діяльності необхідно використовувати нову …
Source: Усі уроки української мови та літератури

Серпень 28

Виразне читання віршів напам’ять (6 клас. Українська література)

Тема.  Виразне читання віршів напам’ять. Мета:  розвивати навички виразного читання віршів, пам’ять, артистичні здібності учнів; викликати інтерес до українських звичаїв, обрядів та пісень, що їх супроводжують; виховувати естетичні смаки, пошану до народної творчості. Обладнання: ілюстрації до календарно-обрядових пісень, елементи декорацій та костюмів, призи для переможців конкурсу. Теорія літератури: виразне читання, темп, інтонація, пауза, логічний наголос.
Source: Усі уроки української мови та літератури

Серпень 28

П. Чубинський, М. Вербицький. «Ще не вмерла України і слава, і воля…» (6 клас. Українська література)

Тема. П. Чубинський, М. Вербицький. «Ще не вмерла України і слава, і воля…» Мета: ознайомити учнів із піснями літературного походження, історією створення й текстом гімну України; розвивати навички виразного читання, аналізу поетичного твору, висловлення власних суджень; виховувати пошану до національних святинь народу. Обладнання:     тексти (збірки) пісень літературного походження, аудіозаписи. Теорія літератури: гімн як різновид пісні.
Source: Усі уроки української мови та літератури

Серпень 28

Богдан Лепкий «Журавлі» («Видиш, брате мій…») (6 клас. Українська література)

Тема.  Богдан Лепкий «Журавлі» («Видиш, брате мій…»). Мета: ознайомити учнів з особистістю Б. Лепкого; розвивати навички виразного читання ліричних творів, пояснення їхнього змісту, визначення теми та головної думки, висловлення власних суджень; виховувати почуття патріотизму, поваги до загальнолюдських цінностей. Обладнання:     портрет письменника, збірки його творів; краєвиди України, аудіозапис пісні «Журавлі». Теорія літератури: ліричний твір, тема, основна …
Source: Усі уроки української мови та літератури

Серпень 25

Звертання, вставні слова, однорідні члени речення. Тренувальні вправи (5 клас. Українська мова)

Автор: Матвієнко Ліна Вікторівна Навчальний заклад: КЗ “Маріупольська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 47 Маріупольської міської ради Донецької області Звертання, вставні слова, однорідні члени речення. Тренувальні вправи Мета: узагальнити і систематизувати знання учнів про звертання, вставні слова, словосполучення і речення; удосконалити вміння виділяти їх у реченнях інтонацією і розділовими знаками; розвивати зв’язне мовлення, виховувати повагу …
Source: Усі уроки української мови та літератури

Серпень 17

Євген Гуцало «Сім’я дикої качки» твір про людину і світ крізь призму морально-етичних проблем (5 клас. Українська література)

Автор: Остапенко Вікторія Юріївна Навчальний заклад: Чугуївська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1 Євген Гуцало «Сім’я дикої качки» твір про людину і світ крізь призму морально-етичних проблем Опрацювавши матеріали уроку, ви познайомитеся з твором Євгена Гуцала «Сім’я дикої качки», з’ясуєте ідейно-тематичне спрямування, особливості композиції, сюжет оповідання; відкриєте для себе світ цікавої та незвіданої природи, секрети дбайливого …
Source: Усі уроки української мови та літератури

Серпень 15

Збірник календарно-тематичних планувань з української мови та літератури на 2019-2020 н.р.

Матеріал оновлюється у 2019-2020 навчальному році Календарно-тематичне планування уроків української літератури для учнів 5 класу Календарно-тематичне планування уроків української мови та літератури для 5- 7 класи Календарно-тематичне планування уроків української мови та літератури для 7, 8 класів Календарно-тематичне планування з української літератури 5-9 класи Календарно-тематичне планування уроків української літератури для учнів 9 класу Календарно-тематичне планування …
Source: Усі уроки української мови та літератури

Серпень 14

Крокує осінь золота. Виразне читання пісні Б. Лепкого «Журавлі» (6 клас. Українська література)

Тема. Крокує осінь золота. Виразне читання пісні Б. Лепкого «Журавлі». Мета:         розвивати навички виразного читання, пам’ять учнів, естетичні смаки, вміння висловлювати власні судження про значення Батьківщини у житті людини; виховувати патріотичні почуття, любов до художнього слова. Обладнання:     портрет письменника, збірки його творів; планшети з теорії літератури про виразне читання. Теорія літератури: виразне читання, темп, інтонація, …
Source: Усі уроки української мови та літератури

Серпень 14

М. Вінграновський. «Грім» (6 клас. Українська література)

Тема. М. Вінграновський. «Грім». Мета: ознайомити учнів з окремими фрагментами біографії письменника, його поезією; розвивати навички виразного читання ліричних творів, визначення засобів художньої виразності та їхньої ролі у віршах; виховувати спостережливість, любов до природи. Обладнання: портрет письменника, збірки його творів, ілюстрації до них, пейзажні картини. Теорія літератури: ліричний вірш, ліричний герой, література і дійсність.
Source: Усі уроки української мови та літератури

Серпень 5

13 фактів про роман Пантелеймона Куліша «Чорна рада», про які ви не знали

Сьомого серпня минає 200 років від дня народження Пантелеймона Куліша. В історію він увійшов, поряд із Тарасом Шевченком і Миколою Костомаровим, як діяч «Наддніпрянської Трійці», яка заклала підвалини розвитку модерної української культури. Він творець правопису «кулішівка», що ліг в основу сучасного. Здійснив перший повний переклад Біблії українською мовою (працю завершили Іван Пулюй та Іван Нечуй-Левицький), …
Source: Усі уроки української мови та літератури